Jak se správně obléknout?

 

1. vrstva - izolační 2. vrstva - tepelná 3. vrstva - ochranná

 

 

Jak se měří prodyšnost?

Prodyšnost se měří v hodnotách Ret. Čím je hodnota Ret nižší, tím prodyšnější je materiál, ze kterého je oblečení vyrobeno.


    Ret < 6 - velmi dobrá (> 20 000 g/m2.24 h)
    Ret = 6 až 13 - dobrá (9 000 - 20 000 g/m2.24 h)
    Ret = 13 až 20 - uspokojivá (5 000 - 9 000 g/m2.24 h)
    Ret > 20 - neuspokojivá (< 5 000 g/m2.24 h)


Jak se pozná nepromokavý materiál?

Dle norem EU je materiál považován za nepromokavý, pokud odolá tlaku 1300mm vodního sloupce. Čím vyšší číslo je uvedeno u vodního sloupce, o to voděodolnější materiál se jedná.

 

 

PTX

Na materiálu je nalaminovaná neporézní membrána. Materiál je vysoce prodyšný a voděodolný. Svojí malou váhou dodává tento materiál výrobkům dostatečnou lehkost. Prodyšnost materiálu (breathability) činí 5 000-10 000 g/m2/24h a nepromokavost 5 000-10 000 mm vodního sloupce (water column).

 

 

PTX Nanomax

Materiál je opatřen nanoporézní PTFE membránou NANOMAXTM, která se vyznačuje vynikající hydrostatickou odolností - voděodolností (hydrostatický tlak ≥55psi, 70000mm) a propustností pro vodní páry (Ret≤1,5 Pa.m2/W, 20000g/m2/24h). Membrána má vysokou mechanickou pevnost, odolnost v oděru a proti kontaminaci mastnými látkami a repelenty proti hmyzu, potem a detergenty. Udržuje si dobré vlastnosti voděodolnosti i paropropustnosti i po opakovaném praní. Materiál je schopen ochránit uživatele před extrémním chladem a horkem, ostrým větrem, deštěm a sněhem i ve velmi náročných podmínkách.

 

 

 

PTX Snow

Moderní dvouvrstvý materiál PTX vyvinutý přímo pro ALPINE PRO je díky zvýšené úrovni nepromokavosti, která dosahuje 15000mm vodního sloupce, spolehlivou ochranou proti zvýšené vlhkosti pro vyznavače jakýchkoli sportovních aktivit na sněhu i pro profesionální lyžaře. Materiál si zachovává výbornou paropropustnost 15000g/m2/24h, Ret≤10 Pa.m2/W - díky své vysoké paropropustnosti odvádí dostatek potu v podobě par i při mimořádném sportovním výkonu. PTX membrána chrání uživatele proti průniku větru do spodních vrstev oblečení, a tím zamezuje nežádoucímu úniku tepla. Svojí malou váhou dodává tento materiál výrobkům dostatečnou lehkost a díky své konstrukci je nenáročný na údržbu.

 

 

 

Aquacore

Tento materiál je opatřen zátěrem, který má prodyšnost breathability) 5 000 g/ m2/24h a nepromokavost 5 000 mm vodního sloupce (water column). Zajišťuje vysokou funkčnost, rychle schne, je lehký a příjemný na omak.

 

 

Softshell wind barrier

Je lehký a elastický materiál s membránou, který spojuje výhody druhé a třetí vrstvy. Je vodoodpudivý s vysokou prodyšností a zabraňuje průniku větru. Materiál nachází uplatnění v různých sportovních aktivitách a v rozličných povětrnostních podmínkách. Prodyšnost materiálu (breathability) činí 3 000-15 000 g/m2/24h a nepromokavost 3 000-15 000 mm vodního sloupce (water column).

 

 

Softshell

Lehký a elastický materiál, který je mimořádně hustě tkaný. Je vodoodpudivý s vysokou prodyšností a zabraňuje průniku větru. Materiál spojuje výhodu druhé a třetí vrstvy a najde uplatnění v různých sportovních aktivitách.

 

 

Softshell cooldry

Lehký a elastický materiál, který je mimořádně hustě tkaný. Má vysokou prodyšnost a díky cool-dry funkci rychle odvádí vlhkost od pokožky a umožňuje rychlé schnutí na povrchu materiálu. Materiál spojuje výhodu druhé a třetí vrstvy a najde uplatnění v různých sportovních aktivitách. Water repellceny and breathability Nanesená impregnace na vrchní část materiálu, která zvyšuje odolnost proti vlhkosti.

 

 

DWR

Materiál s DWR (Durable Water Repellency) úpravou má speciálně nanášenou vrstvu, která je voděodolná. Dopadající kapky vody nebo sněhu tvoří kapičky, které okamžitě odtékají z materiálu. Díky DWR úpravě zůstává materiál déle suchý a oblečení je tak více pohodlné k nošení i při nepříznivém počasí.

 

 

2000 water resistant

Takto označený materiál má dobré parametry voděodolnosti.

 

3000 water resistant

Takto označený materiál má dobré parametry prodyšnosti a voděodolnosti.

 

5000 water resistant

Takto označený materiál má dobré parametry prodyšnosti a voděodolnosti.

 

10000 water resistant

Takto označený materiál má výborné parametry prodyšnosti a voděodolnosti.

 

 

Supratherm

Materiál je 100% polyester, který je díky své unikátní struktuře povrchu výborným tepelným izolantem. Z rubové strany obsahuje nadýchaná vlákna, která vytváří vzduchové kapsy, ve kterých se udržuje tělesné teplo. Rychlý odvod vlhkosti od těla na povrch materiálu a nepromokavost vláken podporují rychlé schnutí. Je vhodný pro většinu outdoorových aktivit.

 

 

Polartec

Tyto materiály jsou určeny k udržení vaší pokožky v suchu, když se potíte. Mají patentovanou dvousložkovou pletenou stavbu, která používá různé nitě na každé straně materiálu. Tímto se vytvoří dva odlišné povrchy: jeden, který je optimalizován pro odvod vlhka z pokožky, ten druhý, aby rychle usychal. Materiál velmi dobře chrání před slunečními paprky. Propustí k pokožce jen 2-3 % z celkového záření.

 

 

Coolmax

Moderní technologií vyrobená textilie z polyesterového vlákna, které má zvýšenou plochu povrchu. Toto speciální čtyřkanálkové polyesterové vlákno je vodoodpudivé, nenasákavé a velmi rychle odvádí tělesnou vlhkost od pokožky. Coolmax vyvinul tři odlišné stupně funkčnosti oblečení: Coolmax Everyday, Coolmax Active a Coolmax Extreme. COOLMAX EVERYDAY je měkký a příjemný na omak, dobře odvádí vlhkost od pokožky. COOLMAX ACTIVE pomáhá udržovat tělo v teplotní rovnováze lépe než jiné látky. Materiál odvádí pot od těla na povrch látky, kde se může rychleji vypařovat. Tento termoregulační účinek napomáhá udržovat uživatele v suchu a pohodlí. COOLMAX EXTREME byl vyvinut pro vrcholové sportovce pro vysokou zátěž. Materiál dokáže redukovat vnější teplotu kůže, snižuje rychlost srdečního tepu během cvičení a udržuje hydrataci. Stejně tak nabízí vynikající vlastnosti při regulování vlhkosti pokožky.

 

 

Thermocool

Vysoké funkčnosti je dosáhnuto použitím dvou vlastností vláken Coolmax a Thermolite. Díky vláknům Coolmaxu je zajištěn rychlý odvod vlhkosti od pokožky na povrch látky. Díky vláknům Thermolite má materiál zase výborné izolační vlastnosti. Spojením vlastností těchto dvou vláken je tak Thermo Cool schopen sloučit na první pohled dvě neslučitelné vlastnosti – hřeje, když je tělu chladno a chladí, pokud se tělo přehřívá.

 

 

Thermocool eco

Tento materiál se vyznačuje výbornými vlastnostmi jako Thermo Cool a zároveň je velice šetrný k životnímu prostředí. K jeho výrobě není použita ropa, ale surovina z obnovitelných zdrojů – kukuřice. Díky této použité surovině má Thermo Cool Eco příjemnější omak než Thermo Cool.

 

 

Thermocool fresh

Oproti klasickému Thermo Coolu obsahuje Fresh ve své struktuře stříbro, které zabraňuje množení bakterií způsobujících nepříjemný zápach v důsledku rozkladu lidského potu. I při vyšší fyzické zátěži je tak zachována svěžest materiálu.

 

 

Softec

Soft Tec má příjemný omak, který připomíná bavlnu, ale přitom zachovává vlastnosti coolmaxových nebo thermocoolových vláken. Tento materiál eliminuje problém se žmolkovitostí.

 

 

Cool dry

Prodyšný, rychleschnoucí materiál, který díky rychlému odvodu potu z vnitřní strany udržuje tělo v suchu a optimální teplotě.

 

 

Modal

Jedná se o zcela přírodní celulozové vlákno vyrobené z bukového dřeva. Textilie obsahující toto vlákno jsou měkčí a splývavější. Textilie si zanechává svojí měkkost a barevnost i po několikanásobném praní.

 

 

Lycra

Toto vlákno má vysoký obsah elastomeru, který dodává výrobkům dokonalý tvar, pohodlí a přizpůsobivost lidskému tělu.

 

 

Strech

Je označení pro vysoce elastické materiály. Materiál je pružný ve všech směrech a umožňuje volnost pohybu.

 

 

40+ UV Proof

Speciálně hustě utkaný materiál, který propustí k pokožce jen 1/40 z celkového záření, tzn. jen 2,5%. S tímto materiálem budete dostatečně ochráněni před slunečními paprsky.

 

 

Hardface

Je speciální technologická úprava, která zvyšuje pevnost materiálu, odolnost proti oděru a jeho vodoodpudivost. Materiál je příjemný na dotek a po vyprání má neměnný vzhled.

 

 

Seamsealing

Každý šev je podlepený, aby nebyla narušena nepromokavost materiálu.

 

 

 

Waterproof zipper

Zipy odolné proti vodě.

 

 

 

Prostretch

Moderní materiál, který je příjemný na omak a díky počesání z rubové strany vykazuje dobré izolační vlastnosti. Jeho největší předností, kterou ocení všichni aktivní sportovci, je přizpůsobivost v pohybu, odolnost vůči oděru a částečně také vůči větru.

 

 

Litherm

Rychle schnoucí materiál, který velmi dobře odvádí pot, udržuje tak pokožku suchou a poskytuje jeho nositeli vysoký tepelný komfort. Materiál se vyznačuje pružnou strukturou s dobrou tvarovou stabilitou. Jeho údržba je velice snadná - lze jej prát v pračce.

 

 

Ultra light

Velmi lehká, oděru odolná textilie vyrobená z mikrovláken, která vykazuje výbornou odolnost vůči větru při zachování vynikající prodyšnosti.

 

 

Easy out

Unikátní profilovaná struktura povrchu na rubové straně textilie podporuje snadnější odvod tělesné vlhkosti nejen při běžném nošení, ale i při různorodých sportovních aktivitách.

 

 

SCafe

Materiál vyrobený z odpadů kávy, a tím i šetrný k životnímu prostředí. Unikátní struktura vlákna S.Café zajišťuje rychlý odvod potu od pokožky na povrch materiálu, a tím i příjemný suchý omak a rychlé schnutí materiálu. Materiál poskytuje ochranu proti UV záření a omezuje vznik nepříjemného zápachu.

 

 

Bluesign

Takto označený materiál splňuje nejnáročnější ekologický standard bluesign®, který maximálně vylučuje užívání substancí škodlivých člověku nebo životnímu prostředí při výrobě a předepisuje přísná pravidla pro ohleduplné zacházení s přírodními zdroji.

 

 

Bamboo

Materiály s obsahem bambusového vlákna mají zvýšenou schopnost transportovat vlhkost od pokožky na povrch aktivního bambusového uhlí a následně vlhkost uvolnit odpařením. Bambusové uhlí absorbuje tělesnou tepelnou energii, kterou je schopno v 88% vyzařovat zpět a udržovat tak teplo v těle. Bambusové uhlí je schopné při kontaktu s vodou vytvářet záporné ionty. To způsobuje pocit mírného napětí ve svalech, což má blahodárný vliv na jejich regeneraci. Aktivní uhlí má na svém povrchu velké množství mikroskopických komůrek, které absorbují širokou škálu pachů: tělesný pach, pach z textilií a cigaret. Funkčnost je permanentní, obnovuje se praním a sušením.

 

 

Fine cotton

Na výrobu tohoto materiálu byla použita prvotřídní bavlněná vlákna zpracovaná vysoce kvalitní technologií, která je šetrná k přírodě. Materiál se vyznačuje velmi pevnou strukturou jemnou na omak.

 

 

Soft touch

Takto označený materiál má speciální upravu, díky níž je měkčí, splývavější a příjemnější na omak.

 

 

Streak reflex

Je to reflexní materiál umístěný na oděvu, který způsobuje světelný kontrast vůči tmavému pozadí. Řidič může zpozorovat osobu, která má Streak reflex za šera, tmy, deště a snížené viditelnosti včas a má dostatek času na to, aby zareagoval.

 

 

Slim fit

Takto označený oděv je tvarově přizpůsobený postavě, přiléhá k tělu.

 

 

Warmhand pocket

Na takto označeném oděvu jsou umístěny speciální kapsy z počesaného materiálu pro zahřátí rukou.

 

 

3 in 1

Tímto způsobem je označena sportovní bunda, která obsahuje vnitřní odepínací část. Vrchní část bundy je vyrobena z materiálu odolného vůči průniku větru a vody. Spodní odepínací část je tvořena z měkkého termoizolačního materiálu. Obě tyto vrstvy lze nosit dohromady nebo každou samostatně. Využití této bundy je tak celosezónní.

 

 

UV Proof 30+

Speciálně hustě utkaný materiál, který propustí k pokožce jen 1/30 z celkového záření, tzn. jen 3%. S tímto materiálem budete ochráněni před slunečními paprsky.

 

 

 

Weight 520g

Údaj o hmotnosti výrobku.

 

 

 

AIR Channel system

Tento zádový systém byl speciálně vyvinut pro společnost Alpine Pro. Systém zajišťuje dokonalý komfort a pohodlí při větší zátěži. Odvětrávání na zádech nám zajistí speciální konstrukce kanálků a strukturovaný povrch, který rychle odvádí pot od pokožky.

 

 

 

AIR Flow system

Systém odvodových kanálků této stélky umožňuje odvádění potu a vlhkosti z obuvi.

 

 

AQUAGUARD VISLON

Moderní vodoodpudivý zip s novým designem zoubků, který tak  napomáhá zvýšení funkčnosti, vylepšení estetického designu a využití pro vysoce funkční oděvy.

 

 

 

Balaclava

Neboť hlavou a krkem uniká až 30% tělesného tepla, náročný lyžař ocení kuklu zabalenou v zádech bundy, kterou má stále v pohotovosti k nasazení pod helmu nebo jako praktický rolák.

 

 

 

Critical parts

Na kritické části oděvu, které jsou nejvíce vystavené vlhkosti a namáhání, je použitý materiál se zátěrem s vyššími parametry. I při náročnějších aktivitách je tak zajištěna zvýšená nepromokavost těchto částí, důležitá zejména u dětských oděvů.

 

 

 

Down filling

Přírodní péřová výplň se vyznačuje vysokou termoizolační schopností se zachováním nízké hmotnosti výrobku, malého transportního objemu a snadnou údržbou - praním v pračce za běžných podmínek.

 

 

 

Duraflex

Značkové přezky jsou komponenty nejvyšší kvality, vyrobené z nylonu. Umožňují rychlou manipulaci s přezkami a popruhy i v extrémních klimatických podmínkách.

 

 

Event

Je nově vyvinutá porézní membrána, která zaručuje vysoké pohodlí díky své vynikající prodyšnosti. Člověk při namáhavé aktivitě vypotí za hodinu až 1,5 l vody. Toto množství musí projít materiálem. eVENT® materiál dovoluje potu rychle se vypařit, a tím zachovává.

 

 

 

Fusion grip

Podešev ALPINE PRO speciálně vyvinutá pro outdoorové a sportovní aktivity s protiskluzovou úpravou nášlapné části.

 

 

 

Highly vapour permeable

Materiál i přes svou částečnou nebo úplnou voděodolnost (ve spojení s membránou či zátěrem) dosahuje maximální paropropustnosti Ret≤6 Pa.m2/W. Je vhodný pro všechny sportovní aktivity spojené se zvýšenou fyzickou zátěží a s požadavkem na rychlý a efektivní odvod  vlhkosti - potu - v podobě páry.       

 

 

 

HSS

Technologie vyztužení patní část obuvi. Pomáhá při chůzi stabilizovat patní část chodidla.

 

 

 

Leather

Přírodní useň je vysoce přizpůsobivá, prodyšná a odolná proti oděru. Snadno se udržuje a má velmi dobré užitné vlastnosti.

 

 

 

Loose Fit

Takto označený oděv má volnější siluetu.

 

 

 

Lycra sport

Vysoce elastické vlákno navržené speciálně pro sportovní a outdoor oblečení. Dodává výrobkům volnost pohybu, elasticitu v obou směrech, pohodlí, přizpůsobivost a vysokou tvarovou stálost.

 

 

 

Nifco

Světoznámé přezky, zaručující trvalou odolnost, jsou vysoce funkční a odlehčené. Jsou vyráběny v Japonsku z nejlepšího materiálu s mimořádným designem..

 

 

 

Numbuck leather

Je useň vyrobená z nejkvalitnější části kůže. Proto má také velmi dobré vlastnosti, jako je tažnost a pevnost. Je broušena od líce, čímž se vytvoří její charakteristický vzhled.

 

 

 

Packable

Sbalitelný výrobek.

 

 

 

PEP

Stélka speciálně vyvinutá pro outdoorovou a sportovní obuv, s antibakteriálním materiálem, zabraňující vzniku zápachu a bakterií. Její tvar je přizpůsoben chodidlu a dobře odvádí teplo od chodidla.

 

 

 

Polartec Power Stretch

Vysoce mechanicky odolný, 4-stranně elastický polyesterový úplet s vysokou schopností transportu vlhkosti a termoregulace. Speciální vazba pleteniny se smyčkami uvnitř konstrukce podporuje propustnost pro vodní páry - 24x vyšší než neopren. Komfortní při nošení přímo na kůži.

 

 

 

Primaloft

Syntetický výplňový materiál, který je pružný, má dobré tepelně-izolační vlastnosti s unikátním voděodolným potahem. Materiál udržuje teplo, i když je mokrý. Poskytuje měkkost, kterou mohou poskytnout pouze mikrovlákna a co se týče teplné izolace, je lepší než všechny ostatní syntetické materiály.

 

 

 

Recco

Je lavinový systém založený na radarové technologii, který napomáhá při hledání obětí v lavinách.

 

 

 

Regular Fit

Takto označený oděv má rovnější polopřiléhavou siluetu.

 

 

 

Ripstop

Materiál vyvinutý s cílem vytvořit co nejpevnější a přitom co nejlehčí polyesterovou tkaninu. V pravidelných odstupech jsou do materiálu příčně a podélně vetkána silnější vlákna. Tím je zabráněno při mechanickém protržení rozšíření defektů. RIPSTOP POLYESTER je velmi oblíbený materiál pro výrobu batohů.

 

 

 

Seam less

Lyžařské funkční prádlo SEAMLESS je rozčleněno na zóny se speciálními vlastnostmi. Je přizpůsobené anatomii lidského těla a zajišťuje správnou oporu, vysokou funkčnost a komfort potřebný ke splnění náročných podmínek při lyžování. Kompaktní struktura oděvu napomáhá absorbci vnějších vibrací, a tím snižuje svalovou únavu. Vysoce funkční vlákna umožňují snadné odvádění vlhkosti rychleji než standardní materiály. Pokožka zůstává suchá a materiál tak poskytuje vyšší komfort. SEAMLESS je trvanlivý a rychleschnoucí.

 

 

 

Soft Shell Windbarrier Extreme

Je lehký a elastický materiál s membránou, který spojuje výhody druhé a třetí vrstvy. Je vysoce voděodolný, paropropustnostný a zabraňuje průniku větru. Voděodolnost dosahuje minimálně  hodnoty 10000mm vodního sloupce. Materiál nachází uplatnění ve sportovních a outdoorových aktivitách i v extrémních podmínkách a velmi nepříznivém počasí.

 

 

 

Teflon

Materiál, který je opatřen touto úpravou, odpuzuje vodu a olejové skvrny, a tím zvyšuje vodoodpudivost a snižuje špinivost oděvu. Údržba oděvu je snadnější díky tomu, že usazené nečistoty jsou snadno vypratelné a materiál schne rychleji.

 

 

 

Thermo Cool Insulation

Výplňový materiál, který je vyroben z Thermocoolových vláken. Vyniká výbornou termoregulací, umožňuje volný pohyb a jednoduchou údržbu. Díky svým vlastnostnem je vhodný do chladného prostředí.
 

 

 

Thermolite

Thermolite je unikátní vlákno firmy INVISTA, které vyniká svojí lehkostí a hřejivostí. Vědci se inspirovali kožešinou ledních medvědů, jejichž srst je složena z chlupů s dutinou. Na základě tohoto faktu byla vyvinuta technologie dutých vláken, kdy bez přídavku hmotnosti a jakýchkoli chemických příměsí je dosaženo lepší tepelné izolace. Díky originální struktuře odvádí rychle přebytečnou vlhkost od těla - o 20 % rychleji než ostatní vlákna, o 50 % rychleji než bavlna. Vlákna jsou odolná vůči pachům a bakteriím, jsou nesrážlivá a udržují tvar.

 

 

Ultima-x

Ultima-X® je nejlehčí syntetické vlákno na trhu moderních textilních materiálů. Vyznačuje se velmi rychlým schnutím a permanentními antibakteriálními účinky. Je ekologické, recyklovatelné a výrobky z něj se velice snadno udržují běžným praním.

 

 

Vibram

Značková, nesmekavá a oděruodolná podešev s dlouhou životností vyráběná s použitím nejnovějších technologií a materiálů.